Hakkımızda

Şirketimiz 1989 yılında Önder Çiftçi bünyesinin ortaklarından olan DLG’nin teknik desteği ve yardımları ile projenin katılımcısı 62 üye tarafından kurulmuştur.

Şirketimizin amacı, ilk olarak kendi ortaklarının ve bölge çiftçisinin ihtiyacı olan verimi yüksek ve kaliteli tohum ihtiyacını karşılamaktır. Bunun yanı sıra çiftçimiz ile sözleşmeli üretim metodunu kullanarak sertifikalı tohum üretmek gerekirse yurt dışından deneme amacıyla getirilen tohumların demostrasyon çalışmalarını yaparak uygun çeşitlerin ithalatını yaparak üretimlerini ülkemizde gerçekleştirmektir. Ayrıca şirketimiz çiftçi ortaklarının bir araya gelerek kurdukları ve kendi sorunlarını kendilerinin çözebildiklerini gösterdikleri Türkiye’de ki tek tohum firmasıdır.

Şirketimiz, Tekirdağ merkezde ofisi, şehir merkezine 6km. uzaklıkta içinde bir tohum eleme makinesi bulunan 850m2 kapalı alanı olan işletme binasına ve 14.000 m2 açık alana sahiptir. Bayilik sistemi ile Trakya, Anadolu ve Yurt Dışına sertifikalı buğday, arpa, tritikale, yulaf, mısır, fiğ ve kanola tohumluğu pazarlaması yapılmaktadır.